Herkese Merhaba,

5 günlük mini kış gezisinden geriye kalanları kısaca size aktarayım.

-Kapadokya’ya kış mevsiminde kesinlikle gidin, o ahengi yaşamak başka bir keyif, bir günü sadece balonların uçuşunu ve güneşin doğuşunu izlemeye ayırın, bunu yapmayı planladığınızda söylerseniz; size harika bir lokasyon tavsiye ederim;)

-Kayseri’de Sultan Sazlığı’ndaki upuzuun iskelenin sonuna kadar yürüyün ve Erciyes Dağına karşı güneşin batışını izlemenin keyfine varın. Paha biçilemez bir güzellik…

-Ihlara Vadisi’ne giderken Hasan Dağı’nın ihtişamlı halini seyredin (bkz. fotoğraf)

-Tuz Gölü’nde günbatımını izleyin, kesinlikle bambaşka bir deneyim bu kadar yıl neden gitmemişim dedim kendi kendime.(bkz. video)

-Beypazarı’nda bir gece konaklayın soğuk nedir hissedin, sabah erkenden kalkıp sokaklar boşken tadını çıkartın. Kahvaltınızı yaparken sobanın üzerinde ekmeğinizi kızartın… Hımm bu arada havucu meşhurmuş, havuç suyu içmeden dönmeyin derim.

-Ankara/Nallıhan Kuş Cenneti’ne gidin, Kuş cenneti’ne gittiğinizde karşınıza çıkacak olan dağ bir renk cümbüşü. Jeolojik yapısından dolayı altı farklı renk geçisi var, tam bir doğa harikası… Tabii burayı da baharda görmek gerek, orası ayrı.

-ve son olarak Bolu/Mudurnu’dan geçerseniz cevizli kaşık mantısı yemeden gelmeyin.

Benden şimdilik bu kadar, değerli vaktini ayırıp okuyan tüm güzel insanlar…

He birde unutmadan tüm bu gezi boyunca içlik giymeyi unutmayın 🙂

Keyifli Günler.

Fotoğraf @aliucisse